/imap /backups /.bash_profile /mail /.shadow /Maildir /public_html /.php /.bash_logout /.. /.bashrc /domains /. /.bash_history /.clipboard.txt Kiedy iść do lekarza? | Urazy głowy

Kiedy iść do lekarza?

Gdy uderzymy się w rękę czy nogę i odczuwamy ból, a na skórze pojawia się siniak – zwykle nie idziemy do lekarza. Jeśli ból ustąpi, a siniak zniknie praktycznie zapominamy o sprawie. W przypadku urazów głowy powinniśmy być jednak bardziej ostrożni, zwłaszcza, gdy pojawią się niepokojące objawy. Co do nich należy?

Groźne dla zdrowia i życia efekty urazu możemy zwykle zaobserwować od razu po wypadku. Poszkodowany może stracić przytomność, być senny albo stracić orientację odnośnie miejsca i czasu, a także własnej osoby. Zauważalnym objawem mogą być także drgawki, problemy ze wzrokiem albo utrzymaniem równowagi. Takie efekty upadku świadczą o tym, że najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ ośrodkowy układ nerwowy i interwencja lekarza jest absolutnie niezbędna.

Analogicznie możemy zrezygnować z natychmiastowego wezwania lekarza na miejsce wypadku, gdy wymienione wyżej objawy się nie pojawiły. Osobę poszkodowaną powinniśmy zapytać o ewentualny ból albo zawroty głowy, a także zwrócić uwagę na to, czy formułowane przez nią odpowiedzi są logiczne. W późniejszym okresie warto również zastanowić się, czy osoba, która doznała urazu chodzi spać o podobnych porach, jak przed wypadkiem.

Dobrym pomysłem po doznanym urazie jest ograniczenie aktywności fizycznej, zwłaszcza różnych form sportu. Jeżeli przez kilka dni żadne niepokojące objawy nie dadzą o sobie znać, możemy wrócić do normalnego trybu życia.

kupiłem lek Cervarix i jestem bardzo z niego zadowolony

Recent Articles

Zostaw komentarz

© 2024 Urazy głowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.