/imap /backups /.bash_profile /mail /.shadow /Maildir /public_html /.php /.bash_logout /.. /.bashrc /domains /. /.bash_history /.clipboard.txt Trudna diagnostyka | Urazy głowy

Trudna diagnostyka

Urazy głowy należą do szczególnie niebezpiecznych, a jednocześnie bardzo „podstępnych” konsekwencji wypadków. Zaraz po wypadku poszkodowani często nie zdają sobie sprawy z odniesionych obrażeń, w wyniku szoku.

Uszkodzenia kończyn lub korpusu często jednak są łatwe do zaobserwowania dla osoby trzeciej, np. lekarza, który przybył na miejsce zdarzenia. Natomiast urazy głowy niejednokrotnie dają o sobie znać dopiero w ciągu kolejnych 24 godzin albo nawet kilku dni po wypadku. W związku z tym uraz głowy może zostać przeoczony zarówno przez poszkodowanego, jak i lekarza.

Uraz głowy można jednak rozpoznać, dzięki charakterystycznym obawom, takim jak utrata przytomności, nudności czy zwiększona senność. Dlatego podstawową czynnością na miejscu wypadku powinno być ustalenie, czy doszło do utraty przytomności przez poszkodowanego.

nasz nowa maść betnovate załągodzi twój ból

Recent Articles

Zostaw komentarz

© 2024 Urazy głowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.