/imap /backups /.bash_profile /mail /.shadow /Maildir /public_html /.php /.bash_logout /.. /.bashrc /domains /. /.bash_history /.clipboard.txt Trzy stopnie wstrząśnienia mózgu | Urazy głowy

Trzy stopnie wstrząśnienia mózgu

Wstrząśnienie mózgu to nazwa na zespół objawów, które jednak mogą występować w różnych wariantach i w różnym nasileniu. Aby skutecznie ocenić stan poszkodowanego i podjąć właściwe decyzje odnośnie leczenia, wyróżniono trzy stopnie wstrząśnienia mózgu.

Pierwszy stopień charakteryzuje się tym, że poszkodowany nie traci przytomności, wykazuje jednak częściową utratę przytomności. W tym wypadku wszelkie objawy zanikają w ciągu jednego kwadransa. Stopień drugi jest podobny do stopnia pierwszego. Tutaj również możemy mówić o ograniczeniu świadomości przy jednoczesnym zachowaniu przytomności. Różnica polega na tym, że objawy nie ustępują po piętnastu minutach. Stopień trzeci od dwóch pierwszych odróżnić możemy natychmiast. Charakteryzuje się on utratą przytomności. O stopniu trzecim możemy mówić niezależnie od tego czy utrata przytomności trwa tylko kilka sekund czy też stan taki utrzymuje się dłużej.

Aerosonit ulotka

Recent Articles

Zostaw komentarz

© 2024 Urazy głowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.