/imap /backups /.bash_profile /mail /.shadow /Maildir /public_html /.php /.bash_logout /.. /.bashrc /domains /. /.bash_history /.clipboard.txt Sportowe urazy głowy | Urazy głowy

Sportowe urazy głowy

Wraz z dorastaniem wzrasta ryzyko urazów głowy związanych z uprawianymi sportami. Urazy głowy tego typu należą do grupy najczęstszych urazów głowy u nastolatków. Ryzyko urazu jest również duże u dorosłych, oczywiście zwłaszcza u osób regularnie uprawiających sport.

Szczególnie narażone na urazy głowy podczas sportowej aktywności są osoby zaangażowane w dyscypliny kontaktowe. Do takich możemy zaliczyć np. rugby, football amerykański czy sporty walki. W większości dyscyplin tego typu przepisy nakazują stosowanie ochraniaczy i kasków, które częściowo chronią ciała i głowy zawodników. O stosowaniu się do przepisów nie zawsze pamiętają osoby uprawiające dany sport amatorsko lub sportowcy niższych lig w danej dziedzinie. Przepisów w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu jednak nie warto lekceważyć – częstość występowania tego typu obrażeń pokazuje, że kaski i ochraniacze są szczególnie ważne. Podobnie jak zwykła ostrożność.

Revolade Placówka medyczna medicover białystok przyjazna rodzinie

Recent Articles

Zostaw komentarz

© 2024 Urazy głowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.