/imap /backups /.bash_profile /mail /.shadow /Maildir /public_html /.php /.bash_logout /.. /.bashrc /domains /. /.bash_history /.clipboard.txt Utrata przytomności a uraz głowy | Urazy głowy

Utrata przytomności a uraz głowy

Utrata przytomności jest jednym z często pojawiających się objawów urazów głowy. Wynika z tego, że o uraz głowy możemy podejrzewać każdą osobę, która straciła przytomność.

Nawet jeśli nie obserwowaliśmy samego wypadku i nie widzimy żadnych obrażeń na głowie poszkodowanego, utrata przytomności jest sygnałem, że mogło dojść do urazu właśnie tej części ciała. Fakt ten jest tym bardziej istotny, że urazy głowy pozostają często niezauważone nawet przez samego poszkodowanego. Efekty wypadku ujawniają się niejednokrotnie dopiero po kilku dniach.

Uraz głowy powinniśmy podejrzewać również u osób pod wpływem alkoholu. Zdarza się, że nawet doświadczeni lekarze ignorują poszkodowanego, który spożywał alkohol, gdyż podejrzewają, że utrata przytomności jest spowodowana zbyt dużą ilością „promili”.

Informacja ta jest ważna jest nie tylko dla pracowników służby zdrowia, ale dosłownie dla każdego. Pamiętajmy, że zarówno prawo, jak i zwykła ludzka moralność nakazują niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

dowiedz się co to są meningokoki i jak się bronić Heparinum

Recent Articles

Zostaw komentarz

© 2024 Urazy głowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.